jak zrobić poszarpane nogawki u spodni?

Jestem tak zmęczony, że to się w głowie nie mieści. Od piątku spałem z jakieś 5 godzin łącznie, no bo w piątek impreza w pracy z darmowym barem (a to chyba mówi samo za siebie, innymi słowy, kac życia), w sobotę jakimś cudem wyszedł mi one night stand, a potem w niedzielę nagle przypomniało mi się, że jednak jeszcze studiuję i muszę przygotować portfolio. Takie mam, ekscytujące życie. Na koncie same zera (i to niestety nie te bogate) a do wypłaty jeszcze kilka dni. Mam pustą lodówkę. Jakby ktoś pytał, to robię detox, nie głodówkę, jak na blogerkę przystało. W pracy niedawno dostaliśmy dostawę jeansów z podartymi, poszarpanymi nogawkami i kurde, bardzo mi się spodobały. Swoją drogą, podarły mi się nogawki moich starych jeansów, ale nie wyglądały zbyt dobrze i szczerze mówiąc, chciałem się ich pozbyć. Stąd też pomysł - znudziły się stare jeansy? Chcesz dodać im charakteru? Kilka prostych cięć i masz modne jeansy z poszarpanymi nogawkami. Jak to zrobić? Nożyczki. I kilka innych rzeczy też. Co potrzebujemy?
- parę jeansów
- nożyczki
- nóż

No więc tak. Zaczynamy z dowolnymi jeansami jakie tam tylko macie. Ja sobie mam taką parę Versace Classics co znalazłem w lumpie za 14zł. 


Skupiamy się na ich nogawce. Założę się, że wygląda ona mniej więcej tak:


No, chyba, że jest mniej zniszczona niż moja. Chwytamy za nożyczki i odcinamy dolną zakładkę zaraz wzdłuż szwu.


Ale to nie wygląda za ładnie, co nie?

Kradniemy więc mamie zwykły nóż z ząbkami z kuchni i wyszarpujemy z jego pomocą nitki dokładnie tak, jak na poniższym zdjęciu.


Magia!


Ale to jeszcze nie wszystko. Wciąż wygląda tak, bylejak, raczej niż niczym artystyczny nieład. Zanim jednak się emocjonalnie załamiecie nad tym, że zniszczyliście dobrą parę jeansów - wrzućcie je najpierw do pralki, to powinno wszystko poprawić.


No, i od razu lepiej, co nie?


6 komentarzy:

  1. Zdradziłbyś za ile kupiłeś lumpowe Superstary?

    OdpowiedzUsuń
  2. Szarpanie nogawek wydaje się bardzo proste, niestety mi się nigdy nie udaje. Zawsze okazuje się, że spodnie mają jakieś śmieszne nitki w sobie, albo po prostu te wyciągnięte nitki się zrywają i kończy się zawsze tak, że spodnie niby są wyszczerbione, ale nie wyglądają dobrze.

    OdpowiedzUsuń
  3. Można też potraktować podcięte już nogawki pumeksem ;)

    OdpowiedzUsuń